zavolejte nám: +420 222 766 700

follow us:   FB.  IG.

Sublimační tisk
Sublimační tisk

Sublimační tisk ve zkratce

Sublimační tisk je digitální tisková technologie při které dochází k přenosu digitálně vytištěného motivu na požadované médium za pomoci vysoké teploty a tlaku. Speciálně vyvinutý inkoust zplynuje a následně „přesublimuje“ na dodané médium

Díky této technologii dokážeme celoplošně barevně potisknout většinu polyesterových materiálů, ze kterých jsme poté schopni poté ušít široké množství produktů. V i-reklamce používáme sublimaci převážně na výrobu reklamních a prezentačních systémů ( prosvětlené stojany, prezentační stěny, vlajky), stanů a vlajek. Není ovšem výjimkou, že tiskneme i na materiály, ze kterých se následně šijí sportovní dresy, šaty a další oděvní výrobky.

Pro sublimaci se využívají dvě různé metody – tou první je přímý potisk – kde se tiskne přímo na textilii, která se následně zafixuje v kalandru, nebo nepřímý potisk. U nás používáme nepřímý potisk – nejprve požadovaný motiv natiskneme na speciální sublimační papír, který následně založíme do kalandru společně s textilií určenou pro potisk a v kalandru vše za vysoké teploty a tlaku zafixujeme. Výhodou takto potištěných materiálů je jejich barevná stálost, a to i při dlouhodobém vystavení UV paprskům. 

Pro potisk sublimací využíváme zásadně originální inkousty MIMAKI

Sublimační tisk

 je moderní tisková technika, která se stále více rozšiřuje. Využívá se především pro tisk textilu, ale také pro tisk na mnoho dalších materiálů. Sublimační tisk je založen na principu přeměny pevných látek na plynné, které se následně vtahují do materiálu. Tento druh tisku je vysoce kvalitní, trvanlivý a má schopnost zobrazovat i velmi detailní obrazy. Sublimační tisk je oblíbený pro jeho rychlost a nízkou cenu. Nezpůsobuje žádné poškození materiálu a jeho barva je velmi odolná proti vyblednutí. Tisk může být proveden na mnoha materiálech, jako je bavlna, polyester, nylon nebo akryl.

Potisk sublimací

se skládá z několika kroků. Prvním krokem je příprava designu. Design se vytvoří pomocí speciálního softwaru a poté se přenese do tiskového stroje. Druhým krokem je příprava materiálu. Před tiskem je nutné materiál správně napnout, aby se zabránilo vzniku vrásek. Třetím krokem je tisk. Tisk se provádí pomocí speciálního tiskového stroje, který je schopen generovat teplo až do 400 stupňů Celsia. Čtvrtým krokem je aplikace. Sublimační barva se aplikuje na materiál pomocí tiskového stroje. Posledním krokem je zpracování. Po tisku je nutné materiál ještě zpracovat, aby se dosáhlo požadovaného vzhledu.

Sublimace je velmi efektivní a kvalitní tiskovou technikou. Je rychlý, trvanlivý a může být proveden na mnoha materiálech. Je to také efektivní způsob, jak propagovat vaše produkty a značky. Sublimační tisk je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní a trvanlivé tiskové řešení. Navíc je to také ekonomicky úsporné řešení, protože spotřebované materiály jsou efektivně využívány a tisk je mnohem rychlejší než u jiných metod tisku. Sublimační tisk je tedy ideální volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní a trvanlivé tiskové řešení.

Sublimační tisk provádíme na strojích značky MIMAKI a následný přenos za pomoci kalandru francouzského výrobce KALA.

Sublimaci také nabízíme klientům z řad textilního/oděvního průmyslu. Pokud potřebují potisknout plnobarevně rolové materiály, nabízíme jim tuto možnost. 

Máte nějaké dotazy? Neváhejte se na nás obrátit přes sekci KONTAKT

Prezentační systémy jako prosvětlené rámy, prezentační stěny a další naleznete na www.klapram.cz

Nůžkové stany

Nůžkové stany s celoplošným potiskem

Plážová lehátka

Plážová lehátka s celoplošným potiskem jako ideální prezentační prostředek v letních i zimních měsících

Tisk vlajek

Vlajky,muší křídla (beachflagy)

Quote Cart