zavolejte nám: +420 222 766 700

follow us:   FB.  IG.

Sítotisk

Sítotisk

Technologie sítotisku – technika, kterou se nanáší barvy přes šablonu na potiskovaný materiál, tento základní princip sítotisku je stejný prakticky po staletí. Co však prochází zvláště ve dvacátém století dynamickým vývojem jsou tiskové matrice, tiskové barvy a nejlépe pozorovatelné sítotiskové stroje.

Tisková matrice má dnes nejčastěji podobu hliníkového rámu s nataženou speciální tkaninou tzv. síťovinou. Kvalita této propustné síťoviny určuje použití matrice k potisku určitých materiálů, tedy máme mnoho druhů matric pro rozličné materiály. Tisková matrice pro sítotisk není trvalého charakteru, zákazník platí pouze nasvícení svého motivu pomocí světlo-citlivé emulze na matrici, která se používá opakovaně a má daleko vyšší hodnotu, než je účtována za pouhou výrobu motivu na ní. Životnost motivu je dle druhu matrice v řádech několika tisíců tisků,v případě dohodnutého uskladnění pro dotisk pak v řádu měsíců.

Tiskové barvy dělíme dle způsobu vytvrzení či chemické povahy, jedná se například o barvy vodové, lihové, ředidlové, plastizolové, sublimační, dvousložkové a UV barvy. Jejich použití je vždy vázáno ke konkrétní tiskové aplikaci, typu potiskovaného materiálu a nárokům jejího zadavatele.

Tiskové stroje na sítotisk prochází vývojem za účelem co nejlepšího výsledku tisku a nejlepší produktivity práce. Opět jsou to materiály, kdo předurčuje techniku sítotisku. Pro savé textilní podklady byly vyvinuty moderní karuselové sítotiskové stroje, tyto na jedno položení materiálu na unášený tiskový stůl aplikují všechny potřebné barvy designu. Nesavé materiály pak potřebují před aplikací každé další tiskové barvy stávající potisk usušit, proto se tisknou na jedno- pozičních strojích a po každém tisku jsou z tiskového  stolu odebrány a barvy usušeny v sušícím tunelu. Z takovýchto zařízení je možné skládat kontinuální linky. Válcové plochy je nutno tisknout rotačním sítotiskem, který existuje ve spoustě podob od jednoduchých ručních stolů po sofistikované linky pro velké náklady.

Potisk textilu

Potisk textilu sítotiskem a ostatními technologiemi

Potisk tašek

  • Potisk igelitových tašek
  • Potisk papírových tašek
  • Potisk látkových tašek

Potisk sklenic, hrnků a lahví

  • Technologie rotačního sítotisku umožňuje potisknout kulaté předměty z kovu, plastu, skla…
Quote Cart